Güvenlik Fonksiyonları

Bu fonksiyonlar önemli kişilerin veya genel anlamda binaların güvenliğini çok üst düzeyde arttırmaktadır. Sistemin ana görevlerinden biri, asansör kabininin boş  olup  olmadığını tespit etmektir. Burada ancak kabin boştayken iç veya dış çağrılara cevap verilecektir. Yani asansör, yetkisiz kimsenin ulaşmaması gereken, önceden belirlenmiş bir kata ancak kabin boş halde iken gider. Yetkili kişilerin ise   kendilerini  sisteme tanıtabilecekleri manyetik  kartları, anahtarları ve ya şifreleri vardır.

( Manyetikkart , parmak  izi  ve retina taraması gibi sistemler, güvenliği üst düzeyde olması gereken binalara uygulanmaktadır. Bu sayede yetkisiz  kişilerin önceden belirlenen katlara ulaşması engellenmiş olmaktadır. Sistem kabinin boş olup olmama durumuna göre; iç ve dış çağrılara cevap vermekte ve böylelikle kabin sadece boş durumda iken, yetkisiz kişilerin ulaşmaması gereken kata gitmektedir. Yetkili kişilerde uygulanan sisteme göre manyetik kart, anahtar veya şifreleri mevcuttur. Parmak izi veya retina tarama sistemlerinde ise yetkili kişilerin bilgileri önceden sisteme  girilmektedir.)
Okunma Sayısı: 1679   |   Güncelleme Tarihi: 28.09.2016    Sayfayı Yazdır

Foto Galeri

Star Asansör
Site içerisinde yer alan yazılı ve görsel içerik Star Asansör tarafından sağlanmaktadır. İzinsiz kopyalanamaz, kaynak gösterilerek iktibas edilemez. © 2017
web.tasarim.namikerdemkaya.com